lip 26 2014 Klasyczne biuro czy to już przyzwyczajenie,...
Komentarze: 0
 
To niezaprzeczalny fakt, że do zrobienia jest cała masa rzeczy, których należy dopilnować, kiedy startujemy z prowadzeniem swojej działalności gospodarczej. Lista rzeczy jest tak potężna, że trzeba byłoby jej poświęcić kilkadziesiąt stron i raczej nie czas teraz na to, żeby je wszystkie tu artykułować. Jednym z najważniejszych kroków, jest zorganizowanie przestrzeni, w której nasza działalność ma się mieścić. Sprawa ta tyczy się lokalizacji, ale i samego obiektu czy pomieszczenia, w którym będziemy pracować. W pewnych sytuacjach, lokalizacja jest sprawą mniej ważną, jednak jeżeli ktoś często przyjmuje klientów i chce mieć do nich swobodny dostęp, położenie biura ma ogromne znaczenie. Jeśli chodzi o standard pomieszczeń, ich rozkład, tu wszystko zależne jest od tego, czego nam potrzeba. Jeśli często przyjmujemy klientów, dobrze jest pomyśleć o takim gabinecie w firmowej przestrzeni, który będzie dobrze sprawdzał się w takich sytuacjach, gdy będziemy przyjmować interesantów czy kontrahentów.
Bywa, że biuro w klasycznej formie, jest zupełnie niepotrzebne, bo na przykład ktoś ma pracę w terenie albo specyfika jego pracy wymaga nieustannego przemieszczania się po obszarze danego województwa, czy nawet kraju.
Swego rodzaju innowacją w kontekście biur, która jest dostępna na naszym rodzimym rynku i zdobywa wciąż powiększające się grono miłośników, jest tzw. wirtualne biuro. Firmy, dostarczające tego rodzaju rozwiązania, biorą na siebie zorganizowanie adresu siedziby, mogą też doglądać spraw związanych z korespondencją. Cała reszta, stanowi tak po prawdzie wynik indywidualnych ustaleń, jeśli chodzi o zakres czy charakter współpracy z organizatorami naszego wirtualnego biura. Gdy rozważamy tego typu kwestie, trzeba bardzo mocno zastanowić się nad tym, co jest dla nas najbardziej opłacalne i jak właściwie chcemy organizować swoją codzienną pracę. Rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku danej branży, niekoniecznie będzie zdawało egzamin w innej. Poza tym, istnieje tutaj też kwestia różnic indywidualnych, jeżeli chodzi o podejście do wykonywania danych obowiązków, a także umiejętność zarządzania czasem oraz sprawy zadaniowe, które dotyczą prowadzonej przez nas działalności. Są takie sektory rynkowe, które totalnie nie mogą obejść się bez przyjmowania klientów w klasycznym ujęciu. Uwarunkowania takie, mogą przykładowo tyczyć się fabryk, zakładów produkcyjnych, a także całej masy innych miejsc. W dzisiejszym biznesie, nierzadko przenikają się innowacyjne rozwiązania, z dobrze sprawdzonymi, znanymi już na rynku czynnikami. Wynajem biura albo zakup lokalu, to z jednej strony ogromne pieniądze, z drugiej zaś większy wpływ na komfort pracy i pracowników. Wirtualny odpowiednik z kolei pozwala na oszczędności czasowe i pieniężne. Wirtualne biuro zdejmuje z barków dużą ilość formalnych kwestii. To, jaką decyzję ostatecznie podejmiemy, jest zależne wyłącznie od nas samych. Warto jednak, przed ostateczną decyzją, przemyśleć wszystko od od początku do końca, by później nie płakać i nie marnować czasu na zmianę sytuacji w pośpiechu, to może być strasznie męczące i pociągnąć za sobą masę stresujących czynników.
aorzech1 : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz